På nyåret 2021 ble min 10 år gamle datter Maria Victoria med meg i Studio Norea, da jeg skulle synge inn noen solopartier til det nye Frihals-albumet. Rett før vi skulle til å gå hjem spurte Roald Arnesen (teknikker, produsent og musikalsk leder i Frihals) om Maria ville prøve å spille inn en sang. Hun ville da veldig gjerne synge «Gi meg Jesus», som hun er med og synger i forsangergruppen i Flekkerøy Bedehusforsamling.

Roald satt i gang på pianoet og Maria sang sangen rett inn i sin helhet. Det ble en spesiell opplevelse. Hun sang sangen så ektefølt og sårt, og med en innlevelse som gjorde at tårene kom frem både hos Roald og meg. Sangen fikk en helt ny dimensjon for oss begge.

Sangen har flere tusen visninger etter kun et par dager etter at jeg la den ut på Facebook, og Norea Music har spurt og fått lov til å legge sangen ut på strømmetjenestene. Så den vil bli å kunne laste ned på Spotify, Tidal m.fl.